בלוג

ספר הערבה הקטן אך גדול
רועי דורי מחזור חורף 2015 | חצבה

אהלן כולם, זה משהו קטן שמחזור יוצא יעביר למחזור נכנס, תמרים לירקות סנסנים לעגבניות וכו וכו.. ( צר לי עם ירק כלשהו נעלב .. תהיו חזקים).

הערבה! מקום ענק מן הסתם, יכול להיות קצת מבהיל לחייל או חיילת שרק פשטה את המדים הירוקים ועברה לדגמ"ח ורד בק, לכן ריכזנו כמה טיפים עצות ועובדות שימושיות, ( חלקן סתם כיפיות ל"ערבסיט" המתחיל).

נתחיל בהגעה לערבה- דרכי הגעה :

"עבודה עברית בערבה" פועלת בחמישה מושבים חקלאיים סדר מצפון לדרום:

עידן- חצבה(שליטה) - עין יהב- צופר- פארן. זמן נסיעה ממושב למושב בערך 15 דק', אבל אנחנו מקדימים את המאוחר..

אוטובוס- הדרך הקלאסית והמקובלת היא כמובן האוטובוס הישן והטוב, המלצה חמה, להוריד את האפליקציה של אגד להזמנת כרטיסים( במיוחד בקיץ.. ללא הזמנה כנראה שלא יהיה לכם מקום). האפליקציה נוחה לתפעול ומציגה את כל האוטובוסים הזמינים לכל המושבים הרי הם ממוקמים אחד אחרי השני והאוטובוס עוצר בכולם.

טרמפים- לנועזים והאמיצים שבינינו, סתם בצחוק טרמפים זוהי דרך נוחה מקובלת וחסכנית מאוד! ברוך בורא הפייסבוק, יש מספר קבוצות של טרמפים מהערבה האיזור ואפילו אילת.

רושמים בחיפוש בפייסבוק:

• טרמפים לאילתים
• טרמפים ל\ מ הערבה
• טרמפים מהערבה ואליה

אילו הן שלוש הקבוצות השימושיות ביותר, כמובן שגם לעמוד עם שלט בצומת של כל אחד מן המושבים עובדת מידי פעם.

קבוצה של המושב- לכל מושב יש קבוצת וואטסאפ, לבקש להיכנס לקבוצה ולהתעדכן על טרמפים זמינים מאנשים המתגוררים במושב, לציין שאתם עבודה עברית והתושבים ישמחו לעזור.

ניצול הזמן בערבה!!

בין קטיף להדליה דילול ועגלות, יהיה לכם זמן רב להנות מהיופי והאווירה המדהימה של הערבה, לכן ריכזנו עבורכם כמה מן המקומות היפים ואטרקציות נחמדות:

אוכל- כולנו אוהבים לאכול חלקנו יותר.. בערבה יש מספר מקומות מאוד מומלצים לאכול בחוץ במידה ואין לכם כוח לבשל או סתם כדי להתפנק קצת,

• פיצה בעין יהב- פיצריה נהדרת במושב עין יהב הוותיק ביותר, אחלה מקום לשבת ולהנות מאיטליה הקטנה.
• יוגורטיה- כמו הפיצה, גם היוגורט בעין יהב נהדר, פרוזן יוגורט טעים ביותר נהדר להתקרר ביום חם, אך אפילו בחורף נחמד ביותר! טיפ, תבקשו את הכרטיסיות, לאחר 10 גביעים מקבלים אחד חינם.
• סושי- הסושי בספיר כן כן ממש כמו בת"א לחובבי האצות.( ספיר הינו יישוב קהילתי צמוד למושב עין יהב).
• חומוס חצבה- ממש בקיץ האחרון נפתחה חומוסייה נהדרת במתחם הבריכה, חומוס באמת באמת טעים מתאים לשישי צהריים אחרי טבילה בבריכה.
• מש האחד והיחיד- ישנו בחור נחמד בשם מש בעל פלאפל נייד, בכל יום מן השבוע הוא מתמקם במושב אחר ומוכר פלאפל, יום של מש זה מאורע של ממש עקב נחילי הענק של תושבים צעירים ומבוגרים כאחד שמגיעים לשבת ולהנות בחברותא מהפלאפל, בשעות היותר מאוחרות נפתחים בקבוקי האלכוהול וצ'ייסרים מתעופפים בחינם בליווי אחלה של מוסיקה.

מקומות בילוי -

• "גמליה"- ימי שבת במוצ"ש, מקום של גרוב אוכל מוסיקה ואנשים, צמוד למושב עין יהב, שם יש ג'אמים אלכוהול ואוכל, לשבת להיפגש ולהנות מהאווירה הכיפית והמוסיקה.
• טיולים- מספר הנחלים והמסלולים עצום, לפתוח " עמוד ענן" תרמיל ומקל ולהתחיל לטייל, אפשר להתייעץ עם בני המושב או החקלאים אפילו למסלולים מומלצים.
• מאגרים- לכל מושב יש מאגר מים, בעיקר בעונות החורף אך אפילו עד איזור חודש יולי יהיו בו מים, ממש נווה מדבר פנינה קסומה בלב מדבר של מי גשם שנאגרים בדפנות המאגר, מקום מושלם להצטנן ולהנות עם פקל קפה ואיזה אבטיח טוב.
• ( חצבה בפרט) - "המגדל"- מגדל ישן בחלק המזרחי של חצבה, ממש לפני נחל ערבה, גבוה מאוד משקיף על כל המושב לשקיעות מדהימות, מנגד בצד השני הפונה מזרחה אל עבר הרי ירדן הנצבעים בסגול וכתום כשמטע התמרים העצום נגלה ממש מתחת לאף- מקום שחובה לבקר בו פעם בשבוע לפחות.
• ( חצבה בפרט) "אחינועם"- מצפה אחינועם ממוקם בצד היותר צפוני של חצבה, ללכת על הגדר של המושב צפונה בצמוד לשער, לצאת מהמושב עד שמגיעים לגבעה קסומה עם שני ערסלים שצופה אל החממות של מושב עידן.
• " נחל ערבה"- לאחר גשמים חזקים, נחלי הערבה ונחל ערבה בפרט שוצפים וקוצפים מים, מחזה מדהים וחוויתי מאוד!

התאילנדים-

רוב העובדים בערבה הם תאילנדים, ישנם גם מיאנמרים לאוסים ואינדונזים, אך רוב העובדים הם תאילנדים, האנשים הללו מיוחדים מאוד ומומלץ מאוד להתחבר וללמוד את התרבות שלהם, שפה מאכלים ריחות וההתנהגות שלהם תהיה חלק בלתי נפרד מחיי היום יום, מטרמפים על העגלה ברחבי המושב עד ללימוד הטכניקה של סוגי העבודות השונות ומוסר עבודה מהוא, לכן ריכזנו כמה מלים חיונית שבעזרתן יהיה יותר קל לתקשר.

SAP ILI - טעים מאוד
TAM - לעשות
TI NAI- איפה?
KAUCHAI- הבנתי
NI HARAI- מה זה?
MA-LAY- מתי?
KABAN- הביתה
KO PUN KA\P- תודה, האות פי לבנים
SAWADIKA\P- שלום
CHAN- אני
E- YOUNG- מה
CHAI- כן
MAI- לא
TAO-RAI- כמה
SA BAY DI MAI- מה שלומך?
KUN CHI HARAI- איך קוראים לך?
אילו רק כמה מילים שייעזרו בתקשורת ההתחלתית, תלמדו, תחקרו תשאלו, זה יוסיף לכם המון לחוויה וליום יום.

ארוחות לעבודה-

הזמן קצר והמלאכה מרובה, טיפים לייעול הארוחות ביום עבודה.
במהלך העבודה ישן שתי ארוחות, בוקר וצהריים, לארוחת בוקר מומלץ שכל אחד יביא לעצמו סנדוויץ, יוגורט עם גרנולה ירק או פרי, זה בגדול מספיק, ארוחת הצהריים קצת יותר מסובכת,
בעונת החורף ההפסקה אורכה שעה אחת, לכן צריך לבשל יום לפני את ארוחת הצהריים, מומלץ ליצור קבוצה של חמישה אנשים, כל אדם ייבשל פעם אחת בשבוע לכל שאר החמישייה יום לפני, לדוגמא: ביום ראשון אני מבשל מוקפץ עם ירקות( ויש המון ירקות טעימים ובחינם) לטובת ארוחת הצהריים של יום שני, חלק יאכלו בחממות ולכן צריך לקחת את האוכל בקופסת פלסטיק, חלק אחר יאכל במתחם ( תלוי חקלאי). כנ"ל גם לעונת הקיץ, עדיף לבשל יום לפני לפי קבוצות כדי לא לעמוד ולבשל כל יום ויום- דבר שמעייף מאוד. ( מתכונים קלים המותאמים למטבח האישקובית בהמשך).

טיפים כלליים-

• סופרמרקט- לכל מושב יש סופר קטן משלו בגדול יש בו הכל אך המחיר קצת גבוה, לכן מומלץ לקנות בבית מאכלים יבשים( פסטה אורז פתיתים טונה רסק עגבניות וירקות שורש) להביא בתיק ולבשל במושב. יש לציין שלא בכל מושב יש אפשרות לשלם באשראי! ( יש כספומט בחלק מהיישובים).
• "תאי שופ"- "תאילנדיה"- בכל מושב יש חנות תאילנדית, ממאכלים עד לכפפות עבודה וציוד עבודה נלווה, שווה לקפוץ לבקר לראות אם יש משהו מעניין.
• יציאות הביתה- ברכותיי ! אתם לא בצבא אלא אזרחים, לכן היציאות הביתה תלויות אך ורק בכם! חשוב לציין שרצוי לצאת פעם בשלושה שבועות הביתה מכמה סיבות.. לסיים את המועדפת, להרוויח כסף, לא להיות בדרכים כל כך הרבה וכך לחסוך כסף, כמובן שבהתחלה הרצון לחזור הביתה יכול לדגדג אך עם הזמן הוא יקטן ויקטן כי פשוט כל כך כיף במושבים- בהתחייבות. ( אף אחד לא ישאיר אתכם בכוח במושב אל חשש).
• " לעונת החורף"- כנס לימוד ערבה במושב ספיר מתקיים פעם בשנה, הרצאות מעניינות והופעה של זמרים ( אביתר בנאי שי צברי וכו' כבר הופיעו) עבודה עברית מסבסדת ואפילו משיגה חינם לחניכים בפרוייקט.
• הופעות בערבה- ישנם מספר אמנים שמגיעים לערבה ומופיעים, זמרים קומיקאים וכו, הפרוייקט משיג הנחות נצלו זאת!

מתכונים קלים ומהירים-

מוקפץ עם ירקות-

מצרכים:
חבילה של אטריות נודלס \ אורז.
ירקות ( יש הרבה בחינם בעונת החורף): בצל, פלפל בכל צבע שתבחרו, כרוב, שלוש שיני שום, פטריות גז, כרוב או כרובית.. פשוט מה שבא ליד מהירקות שאתם בעצמכם מגדלים.
רוטב סויה
דבש\ סילאן
מלח פלפל אבקת צ'ילי\ רוטב צ'ילי לפי טעם.

תהליך הכנה:
מבשלים את האטריות לפי ההוראות, קוצצים את כל הירקות למעט השום( אותו קוצצים קטן) ךרצועות ארועות ודקות- חשוב שכל הירקות ייחתכו באותו האופן.
בווק או מחבט רחבה מחממים מעט שמן קנולה או תירס, מוסיפים קודם את הבצל, לארח שהאחרון נהיה שקוף מוסיפים את הירקות הקשים קודם כל.. למשל גזר כרובית ופלפל, מוסיפים את השום הקצוץ והירקות הרכים, מקפיצים כמה דקות מוסיפים 4-5 כפות סויה, 2 כפות דסש או סילאן מלח פלפל שחור וצ'ילי לפי הטעם, מוסיפים לווק את האטריות מקפיצים עוד כשתי דקות ומחלקים לקופסאות( כמו שמצויין בסעיף הארוחות).

ירקות בתנור-

מתכון מהיר וקל לפי שלחוץ קצת בזמן.
מצרכים: תפוחי אדמה , בטטות, גזר , שמן זית, מלח פלפל שחור ופפריקה.
תהליך הכנה: חותכים את כל הירקות לקוביות בינוניות( הבטטה והגזר יש לקלף) בקערה שופכים 5 כפות שמן זית מלח ופלפל לפי הטעם וכפית וחצי פפריקה מתוקה( מי שאוהב חריף יכול להוסיף גם חריפה) מכניסים לתנור קטן או טוסטר אובן ד להשחמה, ושהירקות רכים. 200 מעלות בערך ל45 דקות.

אורז\ פתיתים עם ירקות-

מצרכים:
כל ירק שאתם אוהבים.. בטטה, פלפל או גזר למשל.
בצל
שלוש שיני שום
מלח פלפל כמון ופפריקה.
תהליך הכנה:
קוצצים את כל הירקות לקוביות קטנות , מחממים בסיר גדול 4 כפות שמן זית, מוסיפים את הבצל מטגנים לשקיפות, מוסיפים את הירקות ולאחר כשלוש דקות מוסיפים את השום, מטגנים עוד כשתי דקות , מוספים לסיר את האורז או הפתיתים מטגנים עוד כדקה וחצי ומוסיפים מים לפי היחס שעל גבי האריזה, מבשלים לפי ההוראות.

לסיכום-
הערבה זהו מקום מדהים, ללמוד לגדול להתפתח, לתכנן ולחשוב, לפתח עצמאות ולחדד את חוש העצמאות, מקפצה נהדרת לאזרחות עקב היותך אדם בוגר ומבין שאם לא ייעשה לעצמו פשוט לא יהיה, אוכל כביסה ניקיון הדירה וכו וכו, הסביבה תומכת מאוד, המון צעירים באותה סירה שפשוט חיים לומדים ומתאהבים במקום..
מקווים שתתרגלו מהר ותהנו כמה שרק אפשר! סאוואדיקאפ.

אוהבים מחזור חורף 2015 ומחזור קיץ 2016

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*